Kac Wawa

Babskie drinki

Drinki są już pijane powszechnie. Co więcej, zanika stereotyp, zgodnie z którym alkohol piją tylko mężczyźni. Również kobiety nie stronią od mocniejszych trunków. Chociaż nadal ich domeną są kolorowe drinki z palemką, to trzeba przyznać, że coraz więcej pań stawia na wysokoprocentowy alkohol. 70% kobiet uznaje, że nie istnieje podział na alkohol damski i męski. Zdania samych barmanów są natomiast w tej kwestii podzielone. Ci, którzy serwują napoje alkoholowe, zauważają, że panie znacznie częściej zamawiają trunki w postaci rozcieńczonej. Rzadko kiedy jest to kieliszek czystej wódki. Jakie więc drinki najbardziej lubią kobiety? Oto one.

Wódka + napój

Taki drink to podstawa. Jest nie tylko prosty do przyrządzenia i niedrogi, ale również najbardziej popularny. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Do szklanki należy wlać kieliszek czystej wódki, wsypać kilka kostek lodu (może być pokruszony) i całość zalać wybranym napojem. Najczęściej wybierana jest coca-cola, ale również wszelakie soki owocowe, na przykład pomarańczowy, grejpfrutowy czy porzeczkowy.

Cosmopolitan

To jeden z najczęściej zamawianych drinków. Składniki nie są wyszukane, ale cała kompozycja sprawia, że napój staje się słodki, nie wyczuwa się w nim mocnego alkoholu. Do przyrządzenia takiego drinka potrzebujemy kieliszek czystej wódki, kieliszek likieru Triple, kieliszek soku żurawinowego, limonkę oraz startą skórkę pomarańczy. Wszystkie składniki mieszamy i dodajemy pokruszony lód. Taki drink serwuje się w kieliszku do Martini.

Malibu

To kokosowe szaleństwo. Jeden z najczęściej zamawianych drinków na świecie. W Polsce najbardziej popularna jest wersja, kiedy Malibu łączy się z mlekiem. Malibu świetnie smakuje też z sokiem pomarańczowym i syropem grenadine.

Sex on the Beach

To połączenie różnych soków owocowych z dodatkiem alkoholu. Trzeba sporo wypić, by w głowie zaczęło szumieć. Właśnie dlatego to drink bardzo często wybierany przez kobiety, które chcą się delektować mocniejszym trunkiem. Drink jest prosty w przygotowaniu. Wystarczy połączyć kieliszek wódki oraz kieliszek likieru brzoskwiniowego z sokiem pomarańczowym, ananasowym, oraz sokiem żurawinowym. Jako dekoracja służy gruby plaster pomarańczy.

Mojito

Mojito to drink nieco pracochłonny, ale za to niewymagający wyszukanych składników. To jeden z tych, który świetnie orzeźwia i gasi pragnienie. Aby go przyrządzić, potrzebujemy kieliszek rumu, 2 łyżeczki brązowego cukru, limonkę, miętę, wodę gazowaną oraz pokruszony lód. Do szklanki wsypujemy cukier i limonkę pocięta na drobne kawałki. Całość zalewamy rumem i lodem. Na koniec dodajemy solidną garść mięty – najlepiej, kiedy jest wcześniej delikatnie ugnieciona, bo wtedy wydobędzie się z niej silniejszy aromat. Całość dopełniamy wodą gazowaną, mieszamy i pijemy.

A jakie wy macie swoje ulubione drinki? W tego rodzaju mieszankach alkoholowych panuje przecież zupełna dowolność. Hitem są autorskie drinki. Powstały już pierwsze bary, które właśnie takie serwują. Smak zależy wtedy od inwencji twórczej barmana. Nie ma też możliwości, by drinka o takim samym smaku wypić po raz kolejny. Zabawa z alkoholem może być ciekawa, nie należy tylko przesadzać z jego ilością. Ograniczmy się do dziesięciu drinków lub połówki wódki. Pijmy rozważnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *