Kac Wawa

W Oparach Absurdu

W Oparach Absurdu to jedna z najpopularniejszych knajpek przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Powstała tam jako jedna z pierwszych i zapoczątkowała powrót artystycznego klimatu Pragi. To bez wątpienia wyjątkowe miejsce. Można tu poczuć klimat dawnej Warszawy, ale też odprężyć się, zrelaksować bez uczucia zbytniego nadęcia czy nonszalancji.

Interesujące jest już samo wnętrze lokalu, które z miejsca tworzy unikalny klimat. Stare meble dają wrażenie, jakbyśmy przebywali w antykwariacie. Do tego świetnie dobrana muzyka – raz w tygodniu muzyka na żywo, tradycyjne przekąski i ogromny wybór alkoholu sprawiają, że pobyt w tym lokalu będzie miłą odskocznią od codzienności.

Co wypijemy?

Przede wszystkim alkoholowe specjały. Likiery, wina, wódki, koniaki czy whisky. Uwagę zwraca zaś ogromny wybór piw. Do wyboru mamy polskie piwa z małych browarni – mi smakuje chyba najbardziej Wiśnia w Piwie, Lubuskie Zielone i Zamkowe Niepasteryzowane. Smakować tu można również czeskie piwa, jak Kozel Cerny, Zlaty Bazant czy Skalak Malinowy oraz ukraińskie, jak Biła Noc czy Obołon Magnat. Do wyboru jest kilkadziesiąt piw butelkowanych i kilka z kija. Dla tych, którzy stronią od alkoholu, serwowane są kawy, herbaty, soki.

Co zjemy?

Do W Oparach Absurdu warto wybrać się też na szybki lunch albo kolację. Przystawki są też świetne podczas wieczoru w doborowym towarzystwie grona przyjaciół. Szef kuchni poleca na przykład domowe pierogi ze skwarkami – do wyboru ruskie, z mięsem, z serem i szpinakiem, z soczewicą czy z mięsem i dodatkiem kapusty z grzybami. Zachęcają też typowo praskie zakąski. W menu znaleźć można strogonow, śledzika z cebulką, tatar wołowy, chleb ze smalcem i bigos. Są też sałatki, frytki, sucharki, oliwki z nadzieniem czy naleśniki i racuchy na słodko. Dużą popularnością cieszą się także zestawy specjalne, w tym zakąska + pięćdziesiątka i zakąska + seta.

Ile wydamy?

Wiele zależy od tego, co planujemy. Za piwo zapłacimy od 5 do 13 złotych (w środy trzecie piwo jest gratis). Za zakąski zapłacić trzeba od 3 do 20 złotych. Drinki kosztują średnio 20 złotych. Na wieczór w lokalu warto zabrać około 100 złotych, ale będą to najlepiej wydane pieniądze po praskiej stronie Wisły.

Ciekawostki

Warto zaglądać na profil lokalu na FB. Tam zamieszczane są wszelkie informacje o organizowanych wydarzeniach specjalnych i promocjach cenowych. W Oparach Absurdu organizowane są wydarzenia cykliczne, na przykład wspomniane już wieczorki z muzyką na żywo. W knajpie można bawić się też na imprezach tematycznych. Goście, którzy zawitali tu w sylwestrową noc, mogli na przykład poczuć wyjątkowy klimat Pin-Up.

W Oparach Absurdu działa nieprzerwanie od ponad 11 lat. To chyba najlepsza rekomendacja tego lokalu. Właścicielom udało się stworzyć unikalny klimat, dzięki czemu zachęcili Warszawiaków do odwiedzania Pragi. Wiadomo przecież, że dzielnica ta nie cieszy się dobrą sławą. Za sprawą W Oparach Absurdu ulica Ząbkowska bardzo się zmieniła. Powstało tu co najmniej kilka innych knajpek godnych polecenia. Można śmiało powiedzieć, że praskie klimaty stały się typowo artystyczne, a hipsterski charakter zachęca to spędzania tu czasu mieszkańców Warszawy z różnych części miasta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *