Kac Wawa

Resort

Resort to klubokawiarnia, idealne miejsce dla miłośników książek. To oni zresztą zaglądają tutaj tłumnie. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego, ponieważ we wnętrzach piętrzą się półki z tysiącem książek.

Każdy, kto chciałby odwiedzić Resort, powinien kierować się na Plac Teatralny. Pub mieści się nieopodal, dokładnie przy ulicy Bielańskiej 1. Trzeba przyznać, że sama lokalizacja, niedaleko ścisłego centrum stolicy sprzyja częstym wizytom w tym miejscu.

W Resorcie zaskakuje wystrój wnętrza. Lokal posiada dwa piętra, a na tym górnym ustawione są kanapy zrobione z wanien – o dziwo bardzo wygodne.

Co wypijemy?

W karcie menu znaleźć można aromatyczne kawy, herbaty, soki i owocowe koktajle. Dostępne są też napoje alkoholowe – autorskie drinki, polki browar, wyborne wina czy kieliszek czegoś mocniejszego.

Lokal ma też ciekawą propozycję dla wszystkich, którym doskwierają zimowe mrozy. W ofercie znaleźć można między innymi napar z cytrusów z miodem, herbatę z mlekiem karmelowym i miodem czy też grzany cydr i grzane wino.

Latem zaś można spędzić tu czas przy jednym ze stolików na zewnątrz, by przy orzeźwiającej lemoniadzie wczuwać się w klimat wielkomiejskiego ducha Placu Teatralnego.

Co zjemy?

Na miejscu przyrządzane są lekkie śniadania i zestawy lunchowe. Zamawiać można owsiankę, sałatki, kanapki czy tarty. Szef kuchni poleca też szczególnie chłodnik ogórkowy z orzechami włoskimi i serem feta.

Warto wspomnieć, że menu lokalu zmienia się sezonowo. Kucharz stara się korzystać z tradycyjnych, polskich produktów hodowanych w sposób ekologiczny. Serwowane dania są zawsze lekkie i świeże, a tradycyjne produkty występują tutaj w zupełnie nowej odsłonie.

Ciekawostki

Resort przyciąga przede wszystkim organizowanymi tu wydarzeniami specjalnymi. Przynajmniej raz w tygodniu odbywają się tutaj wystawy, koncerty, wieczorki poetyckie i wernisaże. Na ich potrzeby stworzono zresztą specjalną, wolną przestrzeń na dole lokalu. Bez problemu zmieści się w niej nawet 100 osób.

Pub czynny jest codziennie. Można tu przyjść już o 10 rano na pożywne śniadanie. Lokal zamykany jest w weekendy po wyjściu ostatniego gościa. W tygodniu zaś czynny jest do 2 w nocy.

W weekendy warto zamówić tutaj stolik. To samo tyczy się dni, w których odbywają się wydarzenia specjalne. Przed wizytą można również zajrzeć na profil na FB. Tam zamieszczane są wszelkie informacje o promocjach cenowych, nowościach w menu czy datach organizowanych tu wydarzeń.

Resort to bez wątpienia miejsce dla każdego. Można tu spokojnie poczytać książkę z ciepłą herbatą w ręku, wpaść na szybkie śniadanie przed pracą, umówić się na biznesowe spotkanie albo plotki z przyjaciółką. Wieczorem można zorganizować tu randkę albo szaloną zabawę w gronie przyjaciół. Można siedzieć, słuchać, śmiać się, a nawet tańczyć – w weekendy muzyka gra tutaj głośno i zachęca to wyruszenia na parkiet. Naszym zdaniem to jedna z lepszych propozycji na mapie całej Warszawy. To klubokawiarnia wszechstronna, idealna dla tych, którzy doskonale czują się w klimacie wielkomiejskiego zgiełku, ale szukają jednak dobrego miejsca na relaks i odprężenie po ciężkim dniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *