Kac Wawa

Gorączka Złota

Jeśli szukacie typowego pubu, w którym można napić się przede wszystkim zimnego piwa, to Gorączka Złota jest do tego miejscem idealnym. Pub mieści się przy ulicy Wilczej 29 i czynny jest przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 14:00 do 23:45 (ale tak naprawdę do ostatniego klienta). 

Gorączka Złota zadziwia prostotą, tak ciężko jest dzisiaj znaleźć w stolicy prosty bar, gdzie główną rolę odgrywa piwo i luźny klimat, a nie wyszukane, designerskie meble i nowobogackie nadęcie. Mnie osobiście zachwycił wystrój. Ściana wyłożona tablicami rejestracyjnymi amerykańskich samochodów czy podkładkami pod piwo z całego świata naprawdę robi ogromne wrażenie. Widać, że jest to miejsce stworzone przez ludzi kochających złoty trunek i dla ludzi. Każdy jest tutaj traktowany jak gość, nie jak klient, ale z wyraźną dozą barowego luzu.

Co wypijemy?

Rozmaite piwa z różnych stron świata. Ogromną popularnością cieszy się na przykład kokosowy Porter, Crazy Mike prosto z Pacyfiku czy polski browar Pinta. W każdym tygodniu z kranu leje się inne piwo, ale bar w stałej ofercie posiada również te butelkowane – jest ich co najmniej kilkadziesiąt.

Oprócz piwa zamówić można oczywiście podstawowe napoje bezalkoholowe, kawę oraz herbatę.

Co zjemy?

Typowe przekąski do piwa. Cieszą polskie przystawki, takie jak tatar z grzybkami i cebulką, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem czy pomidorowa sałatka. Serwowane są tu też pyszne, soczyste burgery po amerykańsku. W porze lunchu można liczyć na sowity zestaw obiadowy. Serwowane lunche to dania typowo polskie: zupa ogórkowa, do tego udko pieczone z marchewką i sałatą w śmietanie. Na deser często podawany jest domowy sernik.

Ile wydamy?

Wszystko zależy od tego, ile zamierzamy tam wypić. Za piwo zapłacić trzeba od 7 do 18 złotych. Przystawki to wydatek rzędu 5-20 złotych. Obiad w specjalnej cenie kosztuje około 25 złotych. Na wieczór spędzony w Gorączce Złota w dwie osoby warto przeznaczyć minimum 100 złotych.

Atrakcje

W Gorączce Złota oferowane są codziennie inne promocje cenowe na różne rodzaje złocistego trunku. O aktualnych goście informowani są za pośrednictwem profilu na najpopularniejszym portalu społecznościowym.

Sporą atrakcją jest też scena Gorączki Złota, na której odbywają się nierzadko wydarzenia specjalne. W weekendy goście mają okazję słuchać na przykład muzyki na żywo.

Warto wiedzieć, że lokal cieszy się tak dużą popularnością, iż bardzo często wynajmowany jest na imprezy zamknięte. Wtedy bar jest nieczynny dla gości indywidualnych.

Ciekawostki

Czy wiedzieliście, że można sprawdzić stan ilości piwa w nalewakach, zanim jeszcze wejdzie się do Gorączki Złota? Wszystko dlatego, że stworzona została specjalna aplikacja, która pokazuje stan ilości danego piwa i jego popularność w pubie. Za aktualizację informacji odpowiedzialny jest główny barman na zmianie. O tym, czy w lokalu można napić się jeszcze ulubionego trunku, może dowiedzieć się każdy, kto znajduje się w odległości co najmniej 100 metrów od Gorączki Złota.

Warto pamiętać, by w weekend zrobić rezerwację na stolik, bo w lokalu jest wtedy bardzo tłoczno. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu: 22 625 68 55.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *