Kac Wawa

Bulwary nad Wisłą

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy już czekają na ładną pogodę, by udać się nad Wisłę z butelką piwa w dłoni. Sąd Najwyższy uznał, że picie alkoholu na słynnych Bulwarach jest legalne. Sąd uznał, że Bulwary nie są ulicą więc spożywanie mocnych trunków jest tam dozwolone.

Całe zamieszanie w tej sprawie miało miejsce w zeszłym roku, kiedy jeden z pijących piwo nad Wisłą Warszawiaków został ukarany mandatem. Poszkodowany szybko założył ruch „Legalnie nad Wisłą” i zaczął domagać się swoich praw. Wygrał, a dzięki jego uporowi zadowoleni mogą być wszyscy Warszawiacy. Jak wiemy, Bulwary nad Wisłą są od co najmniej kilku sezonów jednym z najbardziej popularnych miejsc na świeżym powietrzu, w którym spotyka się młodzież.

Okazuje się, że Bulwary nad Wisłą stały się jedynym publicznym miejscem w całej stolicy, gdzie picie alkoholu jest legalne. Może właśnie dlatego nie możemy się już doczekać wysokich temperatur? Ogromną zaletą jest też fakt wyremontowania tego miejsca. Teraz można spędzać tam czas wygodnie i bezpiecznie.

Same tereny nad Wisłą stały się też atrakcyjne dla inwestorów, którzy coraz chętniej otwierają tam swoje knajpki. W okresie letnim nie brakuje tam również ogromnej ilości różnego rodzaju społecznych inicjatyw artystycznych. To między innymi teatr plenerowy, wystawy, zajęcia sportowe, występy stand up czy targi mody.

Sami Warszawiacy potwierdzili, że lokale nad Wisłą to najmodniejsze miejsca, w których należy bywać. Najlepiej z cydrem albo kieliszkiem Prosecco w dłoni. Już niedługo swoje drzwi otworzy Barka, Cud nad Wisłą, Fiesta i Siesta, Hocki Klocki, Kolor Niebieski, Kurort, Niedorzeczni, Pomost 511, Sen Pszczoły czy Sezon. Z tych lokali dobiega odprężająca muzyka, jaką słychać wyraźnie nad samiuteńką rzeką. Można też do nich zaglądać w celu nabycia kolejnej butelki trunku.

Popularność lokali nad Wisłą wzrasta każdego roku. Wszystko przez wolną przestrzeń i darmowy wstęp. Warszawska młodzież woli spędzać czas na słynnych schodkach aniżeli płacić za bilet do nowobogackich klubów. Tutaj panuje totalny luz, wystarczy założyć szorty, tenisówki, by już za chwilę zmieszać się w tłum żądnych relaksu Warszawiaków. Tu nie ma miejsca na powagę czy sztuczną elegancję. Nie siada się w miękkiej loży, ale za to do dyspozycji są kamienne schodki, ewentualnie plażowe leżaki.

Warto jeszcze dodać, że tereny nad Wisłą kuszą imprezowiczów również po drugiej stronie mostów. Po stronie stołecznej Pragi ogromną popularnością cieszy się La Playa. Jest też Plażowa i Saski Brzeg.

Pamiętajmy, że większość wymienionych miejsc jest czynna przez całą dobę. Oznacza to, że w dzień można zawitać tam całą rodziną – w większości zorganizowana jest strefa dla dzieci, w weekendy organizowane są animacje i różnego rodzaju warsztaty. To świetny pomysł na odpoczynek podczas rowerowej przejażdżki nad Wisłą albo po prostu spędzenie dnia na łonie natury, nieopodal centrum miasta. Często wybierane są też dzikie plaże koło warszawskiego ZOO – tam dopuszcza się rozpalanie grilla, dzięki czemu można raczyć się pysznym obiadem w gronie najbliższych i to na świeżym powietrzu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *