Kac Wawa

Bar Warszawa

Bar Warszawa mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 79. W weekendy jest to jedno z najbardziej tłocznych i głośnych miejsc na gastronomicznej mapie stolicy. Tutaj przybywają wszyscy, którzy spragnieni są nie tylko dobrej zabawy w towarzystwie wybornych drinków, ale również smacznego jedzenia. Lokal jest bowiem połączeniem typowego bistro shot bar z dobrej klasy restauracją.

Co zjemy?

Króluje tu kuchnia międzynarodowa chociaż szef kuchni największą uwagę skupia na tradycyjnych daniach polskich kulinariów. W karcie menu znaleźć można tradycyjne przystawki jak tatar z jajkiem, śledzie w oleju, pyzy, wątróbka czy pierogi z różnym farszem. Dla bardziej wybrednych oferowane są kanapki z kaczką, krem z pomidorów, zupa grzybowa czy tagliatelle ze szpinakiem. Na uwagę zasługują też dania główne. Dużą popularnością cieszy się burger z frytkami, klopsiki cielęce z kładzionymi kluskami, żeberka w miodzie czy policzki wołowe z plackami ziemniaczanymi.

Ciekawostką jest tutaj fakt, iż szef kuchni sezonowo zmienia menu. Dzięki temu przybyli mają okazję do coraz to nowszych doznań kulinarnych.

Czego się napijemy?

Cały parter lokalu to typowy shot bar. Przy barze zamówić można rozmaite trunki z całego świata. Co ważne, ekipa lokalu przyrządza tu nalewki własnej roboty, na przykład cytrynówkę czy wiśniówkę. W ofercie są też wódki smakowe, piwa z polskich browarni, whisky, burbon, tequila i wina. Oprócz shotów, barmani oferują autorskie i klasyczne drinki. Każdy rodzaj alkoholu można też zamawiać w sali restauracyjnej, dzięki czemu są one świetnym dodatkiem do smacznego jedzenia.

Ile wydamy?

Bar Warszawa słynie z cen „na każdą kieszeń”. Za 40 ml nalewki domowej roboty zapłacimy tylko 6 złotych, za piwo od 5 złotych do 12 złotych. Cały litr cydru to wydatek rzędu 18 złotych. Lampka wina kosztuje około 7 złotych, kieliszek czystej wódki od 5 złotych do 9 złotych. Za 40 ml whisky zapłacić trzeba od 11 złotych do 25 złotych, ale od czwartku do soboty trwa w lokalu specjalna promocja i każda whisky kosztuje wtedy jedynie 6 złotych. Za drinka zaś zapłacimy od 12 złotych do 26 złotych.

Atrakcyjne ceny dotyczą również jedzenia. Za przystawkę w postaci śledzików zapłacimy 14 złotych, tatar kosztuje 20 złotych a pyzy 18 złotych. Kanapki kosztują około 25 złotych a zupy 12 złotych. Za danie główne zapłacimy średnio 26 złotych.

Atrakcje

Każdego dnia, Bar Warszawa oferuje dużą moc szalonych doznań. Od czwartku do niedzieli króluje tu muzyka na żywo, zapodawana przez najlepszych DJ-ów. Przy barze zaś na chętnych czekają atrakcyjne promocje cenowe. Warto wybrać się tu w niedzielę, kiedy barman serwuje dwa shoty w cenie jednego.

Trzeba podkreślić, że Bar Warszawa to nie tylko miejsce towarzyskich spotkań. W okazałej kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu każdej nocy parkiet zapełniany jest po brzegi. Ludzie przychodzą tu tańczyć w rytm najlepszych kawałków.

Restauracja w Bar Warszawa czynna jest przez cały dzień. Strefa shot bar otwierana jest o godzinie 17:30. Imprezy rozpoczynają się zaś zawsze o godzinie 20:30. Lokal zamykany jest po wyjściu ostatniego gościa. Zapraszamy serdecznie.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *