Kac Wawa

Alewino

Wiele do szczęścia nie potrzeba. Dobre wino, pyszne jedzenie, przyjazna atmosfera i muzyka w tle. Tak właśnie jest w Alewino. To koncept, który łączy w sobie restaurację z dobrej klasy winiarnią. Przy tym wszystkim, panuje tu swobodna atmosfera, typowa dla bistro czy barów doskonałych na wieczorny wypad ze znajomymi.

Alewino znaleźć można na Mokotowie, dokładnie przy ulicy Mokotowskiej 48. Do lokalu przychodzą goście na szybki lunch, rodzinny obiad, romantyczną kolację czy szalone spotkanie z przyjaciółmi. To miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. Wszystko to zresztą zasługa właściciela Alewino, który przyznaje, że lokal prowadzi tak, jak sam chciałby być obsługiwany.

Co zjemy?

Dużym plusem jest tu kuchnia sezonowa. Zarządza nią Sebastian Wełpa, który proponuje swoim gościom niecodzienne doznania smakowe. W karcie menu znajdziemy dania stworzone tylko ze świeżych, naturalnych składników. To między innymi włoskie oliwki, talerz wędlin i serów, chleb własnej produkcji, mus z koziego sera i zsiadłe mleko z marynowaną trocią na przystawkę. Z dań głównych warty uwagi jest na pewno chłodnik z estragonem, filet z sardeli, risotto z truflami, pierś z kaczki z kalarepą bądź karkówka z młodymi warzywami. Serwowane są tu też desery, tworzone głównie z sezonowych owoców.

Czego się napijemy?

Goście przychodzą tu przede wszystkim na wino. Sprowadzane są tu najlepsze gatunki z całego świata. Właściciel lokalu zapewnia, że przy barze znajduje się aż 250 różnych win, w dogodnych przedziałach cenowych.

Ile wydamy?

Chociaż bar pretenduje na miano dobrej restauracji i winiarni, to ceny są tutaj naprawdę przystępne. Za przystawki zapłacimy od 10 do 35 złotych. Dania główne kosztować nas będą w granicach 20 – 62 złotych.

Ceny win są różne. Zamówić można lampkę tego trunku już za 8 złotych, karafka kosztować będzie około 25 złotych. Wiele zależy oczywiście od gatunku wina – na najbardziej wymagających klientów czekają również te z tzw. wyższej półki cenowej.

Za obiad dla dwóch osób, z lampką dobrego wina zapłacić tu trzeba jakieś 150 złotych.

Atrakcje

Trzeba przyznać, że Alewino to nietypowa propozycja na kulinarnej mapie Warszawy. Znacznie wyróżnia się na tle barów, które oferują kolorowe drinki i tanie piwo. To zdecydowanie lokal dla tych, którzy szukają bardziej nietuzinkowych smaków.

Ciekawostką jest fakt, iż w Alewino organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne. Hitem są oczywiście degustacje wina i kursy z profesjonalnym sommelierem. Ogromną popularnością cieszą się „wycieczki” z kieliszkiem wina w różne strony świata. Eksperci przedstawiają wtedy najlepsze trunki z Węgier, Austrii, Gruzji czy innych zakątków. W Alewino można też wyprawić imprezę zamkniętą – często odbywają się tu firmowe eventy czy prywatne jubileusze różnego typu.

Raz w roku w lokalu odbywa się świąteczny kiermasz, na którym można zakupić rozmaite wina w niskich cenach.

Warto też dodać, że praktycznie każdego dnia na gości czeka inna propozycja lunchowa i ciekawe oferty cenowe.

Lokal czynny jest codziennie poza niedzielą. Goście mogą przybywać tu od godziny 12:00 do 23:00. W weekendy warto zarezerwować stolik.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *